Masz pytanie?
Wyszukiwarka

O mnie

 • Agencja SILVER MODELS, fot. Sebastian Mintus
  Agencja SILVER MODELS, fot. Sebastian Mintus

Jestem świeżą projektantką, ale z dużym doświadczeniem w sztuce tworzenia czegoś z niczego.

Pochodzę z pokolenia PRL – co oznacza m.in. doświadczalną znajomość czasów, gdzie sklepy świeciły pustkami, trendy modowe  tworzone były domowymi sposobami, zaś ubrania i generalnie produkty tekstylne bardzo często pochodziły z odzysku. Wieczne przeróbki – dla siebie samej oraz znajomych, ciągłe zajmowanie rąk drutami lub szydełkiem w czasie zimowych długich wieczorów, obdarowywanie jubilatów i solenizantów własnoręcznie zrobionymi prezentami tekstylnymi… Konieczność tamtych czasów zamieniła się w hobby, z którego z kolei zrodził się pomysł na... TU i TERAZ :-).

Moja aktualna  działalność została poszerzona o nowe tendencje, podążające za duchem czasów - ekologią:

art-recykling – czyli artystyczne przerabianie istniejących już rzeczy tekstylnych: czasem jest to zrobienie fajnej spódnicy z niemodnej już sukienki, czasem pocięcie poplamionej serwety i wyczarowanie z tych kawałków kilku mniejszych serwetek,

oraz

- upcykling – artystyczne ozdabianie rzeczy, które już nie wyglądają ładnie, ale jakoś szkoda je wyrzucić – bo można dodać haft, koronkę, ściągacz, obrąbek, wstążeczkę, koraliki czy cekiny, by ta rzecz stała się zupełnie nowym produktem    i zyskała nowe życie.

W tym celu pozostałam w szafie :-))) i wciąż w niej siedzę (w swojej lub cudzej - udostępnionej mi z dobrej woli właściciela, który pragnie ją odchudzić ) – i przeglądam rzeczy, z których mogę wyczarowywać produkty mojej wyobraźni. 

Moje produkty są projektem autorskim od początku do końca  - wymyślam je sama, więc oprócz wykonawstwa jestem  także,  lub przede wszystkim, ich projektantką. Tworzę je całkowicie ręcznie, nawet jeśli wykorzystuję bazę tekstylną, która jest już uszyta maszynowo – cała reszta, czyli obróbka, zdobienie, doszywanie dodatków, odbywa się w sposób manualny.

Operuję przede wszystkim kolorem, uzgadniając go z naturą - co od razu widać, tak myślę :-), na zdjęciach.

Moje produkty znamionuje niejednorodność, czyli  nie ma dwóch takich samych przedmiotów, ani nawet moich własnych pomysłów – bo na tej  niejednorodności właśnie opiera się mój projekt. Wszystkie są unikatowe, produkowane zgodnie z moją autorską inwencją lub ew. specjalnym życzeniem klienta - nie ma dwóch takich samych, ponieważ nie uprawiam produkcji taśmowej – tworzę z tego, co akurat znajdę, co mi wpadnie w oko i w ręce, kierowana indywidualną inwencją, i wykorzystuję często materiały już istniejące,  nierzadko sprzed epoki, nadając im nowy image, nowe życie, nowe szanse...

 

P.S. Lubię puszczać wodze zarówno fantazji, jak i nostalgii, a zatem nawet zdjęcia pozostawiam w nieco  starym stylu ;-)))...

 

 

Komentarze

Komentarze nie muszą być potwierdzane zakupem.
Ale wykrywamy i usuwamy fałszywe treści, gdy je zidentyfikujemy.
 • Maria Anna Pilszak2021-12-09 09:34

  Bardzo przyjazne, przejrzyste. Super teksty. Zaproszenie na strych rewelacja

 • Maria Anna Pilszak2021-12-09 09:37

  Mam dwa szale ciepłe, miłe i dekoracyjne. Serwety, zakładki do książek i nie tylko. Jestem bardzo zadowolona. Gorąco polecam.

 • Elwira Bonk2021-12-10 19:44

  Przepiękne obrusy, bieżniki, serwety i serwetki. Do wyboru, do koloru. Polecam do domu i na prezent.

 • Jolanta Aleksandra Grabias2021-12-14 20:55

  Uwielbiam kocyki, które Ania zrobiła mi dla dzieci, są prześliczne, mięciutkie, uwielbiam się w nie wtulać, są zrobione z najlepsza intencja, z najlepszymi życzeniami . Do dziś pamietam chwile, gdy ujrzałam paczkę, a gdy ja otworzyłam to ogarnęła mnie cała gamą wrażeń ze Strychu Czarodziejki z Narnii, wszystko pięknie wykończone, pachnące lawenda z małymi, cudownymi pakunkami, przeplecione pięknymi kokardkami, to jakby otworzyć piękna, pełna magii książkę ❤️❤️❤️ Dziękuje, bo tak osobistego prezentu i radości otwierania go nie zastąpi żaden sklep.

Komentarz